HISTORIA

HISTORIA

NA ŚWIECIE

Tydzień Małżeństwa stanowi część inicjatywy Marriage Week International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk Richard Kane. Zmartwiony rozwodem swych przyjaciół, postanowił zorganizować kampanię zachęcającą małżonków do rozwoju i propagującą małżeństwo jako trwałą relację kobiety i mężczyzny. I tak powstał Marriage Week International. Pierwsza edycja Tygodnia odbyła się w 1997 właśnie w Wielkiej Brytanii. Jej idea błyskawicznie się rozprzestrzenia. Kampania ta realizowana jest zawsze w tym samym terminie od 7 do 14 lutego, w 22 krajach na 4 kontynentach.

W POLSCE

Zaczęło się od krótkiej depeszy Katolickiej Agencji Informacyjnej o tym, że w USA odbywa się Tydzień Małżeństwa. To zainspirowało gdańskich psychologów pracujących w Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich do pomysłu, by zorganizować taką kampanię promującą ideę znaczenia relacji małżeńskiej.

Depesza KAI


W 2015 pierwszy Tydzień Małżeństwa w Polsce odbył się w Gdańsku. Obecnie w kilkunastu miastach w kraju realizowane są liczne działania motywujące małżonków do pracy nad rozwojem ich związku. www.tydzienmalzenstwa.pl