nasi goście 2020

o.Ksawery Knotz

kapucyn

Od 1991 roku jest kapłanem w zakonie Braci Mniejszych Kapucynów. Studiował na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie, we Fryburgu i na KUL-u. Był m.in. duszpasterzem akademickim, prowadził grupę Odnowy w Duchu Świętym i wspólnotę neokatechumenalną. Jest doktorem teologii pastoralnej, wykładowcą w WSD Braci Mniejszych Kapucynów. Prowadzi też portal internetowy www.szansaspotkania.pl skierowany do małżeństw kształtujących swoje życie seksualne według nauki Kościoła katolickiego. Od lat jest duszpasterzem małżeństw i rodzin, prowadzi liczne rekolekcje. Autor książek: Seks jest boski, Puzzle małżeńskie, Akt małżeński, Seks jakiego nie znacie. W książce tej o. Ksawery Knotz pisze: „Seks małżeński nie musi odbywać się przy zgaszonym świetle, może być frywolny, zaskakujący i pełen fantazji, a jednocześnie bezgrzeszny”.

Ola i Paweł Mazurowie
Stowarzyszenie KREATIVSPORT

Małżonkowie od 4 lat, mają dwójkę dzieci. Poznali się w górach, na Potrójnej. Paweł przyjechał z Dąbrowy Górniczej, Ola z Lęborka. Poszukiwali głębi swojego chrześcijaństwa, a przy okazji znaleźli siebie. W 2015 roku założyli Stowarzyszenie KREATIVSPORT. Prowadzą treningi od 3 do 5 razy z tygodniu w zależności od pory roku. Bieganie, Nordic Walking. Przez chwilę był fitness. Pokazują, jak przy użyciu małych środków, normalnego zaangażowania i odrobiny regularności, można zadbać o swój stan zdrowia i dobrą kondycję fizyczną.

Wanda Masalska – Szymanek
psycholog

Matka 4 dorosłych dzieci, specjalista w zakresie niedostosowania społecznego, rodzinnej pieczy zstępczej oraz niepełnosprawności. Jest trenerem programów szkoleniowych dla kandydatów na rodziców zastępczych. Jest również autorką programu szkoleniowego dla kandydatów na rodziców zastępczych dla dzieci niepełnosprawnych. Od 2005 r. prowadzi szkolenia dla trenerów tego programu na terenie całej Polski. Od kilku lat szkoli trenerów tych programów w ramach: PRIDE, „Dziecko czeka …”, „Szkoły dla rodziców zastępczych”. Ponad 20 lat pracowała jako psycholog w resocjalizacyjno – rewalidacyjnym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kwidzynie. Od 2009 r. współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół Downa w Grudziądzu, gdzie prowadzi warsztaty socjoterapeutyczne dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Interesuje się problematyką wczesnego rodzicielstwa oraz przygotowaniem niedostosowanych społecznie dziewcząt do macierzyństwa. Jest autorką publikacji z zakresu polskich i niemieckich programów pomocy rodzinie oraz doświadczeń rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Od 2018 r współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sopocie, gdzie prowadzi superwizję dla rodzin zastępczych.

Aleksandra Werenczuk – Hinc
stylistka

Z wykształcenia polonistka, z zawodu animator kultury, z zamiłowania stylistka i pasjonatka mody. Jej dewiza życiowa brzmi: „Piękno to styl życia, bycia i ubioru, ozdobiony uśmiechem i pozytywnym nastawieniem z dodatkiem pewności siebie, a wszystko to daje poczucie spełnienia i zadowolenia. Bo zadowolona z siebie kobieta to piękna kobieta” Jako stylistka prowadzi indywidualne konsultacje, metamorfozy. Od kilku lat organizuje cykl warsztatów piękna dla pań w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie pracuje. Na proponowanych warsztatach dowiemy się przede wszystkim, jak być piękną, szczęśliwą i zadowoloną z siebie kobietą.

Laura Grześkowiak
lekarz internista

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu. Posiada specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych, wiedzę z tego zakresu zdobywała w Klinice Endokrynologii w Poznaniu. Dzięki temu posiada doskonałe przygotowanie do opieki nad pacjentami z zaburzeniami płodności, szczególnie w zakresie dysfunkcji hormonalnych. Internista i naprotechnolog, lek. med. Laura Grześkowiak, od wielu lat jest nauczycielem Metod Rozpoznawania Płodności.

Iwona Niedbalska
lekarz pediatra

Mama czwórki dzieci. W praktyce lekarskiej stosuje wiedzę z zakresu psychoterapii dzieci, młodzieży, dorosłych i małżeństw oraz profilaktyki zdrowia psychicznego i fizycznego w rodzinach. Jest autorką programu edukacyjnego pt. „Akademia dla Rodziców”, warsztatów dla dzieci, rodziców i wychowawców, prowadzi rekolekcje.

o. Robert Zbierański
franciszkanin

Moderator Prowincjalny Ruchu Światło-Życie, doktor pedagogiki, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, wykładowca pedagogiki w WSD Franciszkanów w Łodzi. Należy do wspólnoty zakonnej w Domu Świętego Maksymiliana w Gdańsku.

Krystyna Dudzis
psychoterapeuta systemowy

Pracuje z rodzinami, parami, osobami dorosłymi oraz z młodzieżą. Pomaga osobom dotkniętym przemocą, pracuje z dziećmi i z osobami dorosłymi, które doświadczyły wykorzystania seksualnego. Prowadzi terapię pacjentów pedofilnych. Ma doświadczenie w pracy z osobami o niechcianych odczuciach homoseksualnych. Jako położna pracuje w obszarach: pragnienie rodzicielstwa, strata okołoporodowa dziecka, psychologiczna opieka przed i po urodzeniu dziecka, ciąża zagrożona i lęk przed urodzeniem dziecka chorego, dziecko poczęte z gwałtu, depresja poporodowa, aborcja i jej skutki. Jest doradcą psychologicznym, specjalistą do spraw rodziny, pedagogiem, mediatorem rodzinnym, oświatowym.

Barbara i Jarosław Kozakiewiczowie
Para Rejonowa Domowego Kościoła

Małżeństwo z trzydziestoletnim doświadczeniem, mają trzech dorosłych synów. Od 20 lat należą do Wspólnoty Domowego Kościoła, a od 4 lat są parą odpowiedzialną za rejon lęborski tej wspólnoty. Specjaliści z zakresu duchowości małżeńskiej.

Patronat medialny

Patroni

Dziękujemy za pomoc w organizacji następującym podmiotom

Gmina Miasto Lębork

Powiat Lęborski

Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku

Stowarzyszenie EDUQ

LCK Fregata

Domowy Kościół

KREATIVSPORT